מִתקנים שונים ומשונים

הסיפורונים הבאים מעוררים הרבה שאלות. לכן, בסופם, סיפקתי כמה תשובות. אמנם לא לשאלות שהייתם רוצים לשאול, אבל בכל זאת זה טוב יותר מכלום. אם כן:

מִתקנים: מכונת זְמָן

מכונת הזמן פולטת זרם רציף ונטול רבב של זמן. בכל ההיסטוריה של היקום, הזרם הופרע רק פעמיים. אחת הפעמים היתה זו שהמדענים המסכנים ההם מכנים "המפץ הגדול", מתוך ההנחה השגויה שזו היתה תחילת היקום. הפעם השניה התרחשה בדיוק… הרגע.

מִתקנים: מכונת פְּחָד

פחד הוא התכווצות, בריחת תקווה, שאיבת אור וחיים ושמחה וכל דבר טוב, וכל דבר רע שיכול להפוך ביום מן הימים לטוב.
פחד נפלט על ידי מכונות פחד, שפוזרו בכל היקום על ידי תרבות נעלמה ונכחדת, או אולי הן פשוט תופעה טבעית – בהנחה שיש דבר טבעי כלשהו ביקום מלאכותי להחשיד כזה שלנו. ובדיוק כמו במקרה של האלקטרונים בעלי המטען השלילי, פליטת חלקיקי פחד משמעותה שכל דבר חיובי נשאב פנימה.
המדענים שלכם כבר גילו כמה ממכונות הפחד אבל, מטבע הדברים, הצליחו לצפות בהן רק מרחוק. הם רואים רק את המימד הפיסיקלי הפשוט שלהן, ולא יכולים לנחש את תפקידן האמיתי. הכינוי שנתנו להן, עם זאת, הולם מאד: הם מכנים אותן "חורים שחורים".

—-

בשבוע שעבר חתמתי בשמחה על חוזה עם הוצאת ספרים אמריקאית על הוצאת אוסף סיפורים שלי בארה"ב. האוסף, שיקרא "The Love Machine & Other Contraptions" (תמיד חייב להתחכם, אה?), יראה אור בהמשך השנה. לאחר תום ההתלבטות בעניין השם – עסק קשה ומטריד – התיישבתי, בשמחתי כי רבה, וכתבתי כמה סיפורים קצרצרים על מִתקנים משונים (יעני, Contraptions), באנגלית, כדי לפזר בין הסיפורים הארוכים יותר שבאוסף. לאחר זמן מה עלה בדעתי לתרגם אותם לעברית. כיוון שאני חייב להתחכם, שמות הסיפורים תורגמו כולם על משקל "מכונת זמן" – מכונת פְּחד, מכונת סתם, ועוד כמה תרגומים מופרכים אפילו יותר.

זהו. הרי אמרתי שלא אענה על השאלות המעניינות באמת.

4 תגובות בנושא “מִתקנים שונים ומשונים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s